the greatest finisher

 

Andi Fuchs ••

Alois Schett

Paolo Tamburini

Charly Libiseller

Dietmar Stöger

Anton Grünauer

Ernst Ceklan

Florian König

Julia Ganterer

Klaus Plattner

Michael Kurz

Stefan Hofmann

Thomas Stibellehner

 

Albrecht Dietze

Andreas Preidel

Bernhard Müllauer

Claudia Kirschner

Christian Hümmer

Fabian Beikircher

Florian Enderlein

Hannes Pinter

Johann Steinberger

Karl Schuster

Klaus Zeiner

Laura Ravelli

Mark Devisé

Markus Kuttner

Micha Kiszka

Michael Mannes

Michael Pichler

Paul Lechner

Reinhold Voppichler

Robert Bozzini

Stefan Scherer

Werner Bozzini

 

 

 

 

Gold:

2018

Dr. Christian Kos

Robert Kolar

Lukas Singer

Wilfried Unterweger

Sebastian Schaarschmidt

Christian Hümmer

Tanja Hiermeier

Sebastian Grospitz

Peter Torsten

Wolfgang Tautschnig

Marco Wetzel

Martin Garbe

Klaus Plattner

Johannes Winter

Hannes Nocker

Werner Bozzini

Robert Bozzini

Elias Lahner

Florian Enderlein

Andreas Tobias

Thomas Christ

Michael Blei

Dominik Zajonc

Andreas Zobelt

Silvio Schlenker

Dietmar Stöger

Julia Ganterer

Anton Grünauer

Manfred Rohierse

Gerhard Bauer

Andrea Moro

Ketty Gianesin

Daniele Modolo

Janik Emmendörfer

Lise Devits

Friedrich Göttfried

Erwin Blümel

Stefan Zangerl

Michael Strasser

Josef Bucher

Patrick Auer

Johannes Ebner

Werner Pedevilla

Ulrich Stecher

Hannes Mitterer

David Mitterer

Martin Konrad

Angelika Stiegler

Michael Jauk

Erik Haßmann

Laura Ravelli

Franz Mooswalder

Gabriel Wimmer

Alexander Neumann

Colin Schnaidt

Michael Kurz

Klaus Zeiner

Thomas Zeiner

Balthasar Egger

Marco Muntschick

Martin Buechner

Ricky Friedrich

Samuel Znanec

Alexander Weidt

Ralf Kretschmar

Jörg Heberle

Stefan Schmidt

Nils Wieland

Marco Sill

Andi Fuchs

Hannes Pichler

Ernst Ceklan

Ernst Wally

Rupert Lusser

Marco Sommi

Mariaelena Cariw

Gerald Berger

Hubert Kössler

Paolo Moro

Hannes Gründhammer

Robert Berger

Michael Pichler

Roger August

Steffen Oswald

Stefan Thaler

Luigi Frenademetz

Marco Marvelli

Frank Krügener

Jan Benes

Jaromir Martinek

Alois Schett

Beatrix Haider

Jochen Röckel

Josef Kless

Jörg Schick-Bringer

Peter Furtschegger

Ebert Julian Grojer

Richard Zauchner

 

 

 

2017

Björn König

Manuel Wartbichler

Paolo Tamburini

Romano Brizzi

Michael Turay

Géza Mikóczi

Krisztiàn Dovak

Christian Hümmer

Daniel Buhr

Andreas Lindner

Michael Kranzberger

Werner Biederer

Zdenek (Sam) Weis

Julia Ganterer

Anton Grünauer

Steve Ströbel

Oliver Christ

Markus Feichter

Manfred Schnauder

Christian Kujan

Olaf Kretschmer

Erik Lesser

Roman Rees

Benedikt Doll

Arnd Peiffer

Johannes Kühn

David Zobel

Simon Schempp

Mark Kirchner

Daniel Kröll

Manuela Walder

Wolfgang Dabernig

Michael Kurz

Thomas Stibellehner

Lena Trebing

Martin Baumgartner

Gerhard Claßen

Matthias Rohrmann

Heidi Gugliotta

Gerfried Zobel (66 Jahre)

Jürgen Ude

Diana Mischel

Martin Leder

Martin Helfer

Patrick Bönsel

Stefan Hofmann

Hansjörg Baur

Stefan Kargruber

Karl Schuster

Thomas Oberhollenzer

Stefano Rier

Herbert Nocker

Karl Bernard

Christopher Krainer

Anna Bäuchler

Markus Oberleiter

Markus Durst

Rupert Palmberger

Kai Malzahn

Max Marco Kühhirt

Marcel Wagner

Matthias Gehmilch

Lukasz Czamara Przemyslaw

Marco Kühhirt

Kai Mahlzahn

Stephan Laimer

Christian Doliana

Uwe Holzmann

Paul Hoffmann

Sebastian Mayer

Johann Steinberger

Robert Müller

Anton Götze

Olaf Buick

Moritz Buick

Hannes Pinter

Markus Anderwald

Frank Köllner

Stefan Scherer

Werner Schauberger

Christoph Karner

Dietmar Stöger

Markus Kuttner

Gregor Leone

Horst Resch

Elmar Psenner

Andrè Reinlein

Reinhold Huber

Armin Veider

Alois Schett

Steve Wittig

Laura Ravelli

Dieter Niederstätter

Andreas Tassenbacher

Andreas Wachter

Sergio Cristeli

Antonio Toscano

Davide Furlan

Jörg Heberle

Johannes Painter

Andi Fuchs

Marco Francazi

Oliver Jens Schiller

Armin Radtke

Sebastian Ollriewiec

Oliver Zevenhek

Christian Jopt

Stefan Herrig

Andreas Dube

Axel Frauendienst

Mirko Lange

Stephan Hensel

Christian Gruber

Martin Rentzel

 

2016

Micha Kiszka

Pit Eichner

Christian Scharfenberg

Andreas Pohl

Klaus Günther

Florian Günther

Paolo Tamburini

Steffen Uhlig

Thomas Nöbel

Dan Pahnke

Kay Hoffmann

Heiko Frey

Antonio Cavalieri

Oliver Stuckler

Herbert Fahrner

Eugenio Caneva

Gianluigi Magrin

Micha Kiszka

Ronny Rüger

Hannes Pinter

Norbert Zach

Reinhard Rieger

Dietmar Stöger

Paul Zieger

Markus Kuttner

Stefan Clauß

Thomas Müller

Thomas Bittl

Alexander Schenk

Thomas Zeiner

Lorenz Ortner

Hermann Webhofer

Bruno Lemberger

Hannes Wilhelmer

Ludwig Reich

Michael Singer

Cristiano Carpenetti

Alois Schett

Erich Kanzian

Fabio Bonfanti

Daniele Bruschi

Michele Sidoli

Brigitte Stoll

Stefan Hofmann

Andi Fuchs

Robert Niederwieser

Charly Libiseller

Andrea Maldina

Adam Alexander

Mirko Berger

Marianne Pietsch

Klemens Veronesi

Klaus Plattner

Martin Mitterdorfer

Wolfgang Töpfer

Ferdinand Töpfer

Mark Devisé (65 Jahre)

Moritz Lorefice

Robert Werbinek

Mario Pellegrini

Thomas Schlederer

Frank Heineck

Wolfgang Raml

Stefan Chromik

Martin Berndorfer

Christoph Url

Gerhard File

Bernhard Hirsch

Markus Berger

Andi Fuchs

Alois Schett

Alois Schett

 

 

 

 

2015

Daniel Lierenfeld

Thomas Windbichler

Soliman Cignacco

Nicola Cicuttini

Markus Baumann

Paolo Tamburini

Loris Campagnaro

Gionni Baggio

Devis Campagnaro

Ugo Marchioro

Simone Bizzotto

Stefano Sanmartin

Michael Pichler

Ernst Ceklan

Alois Schett

Charly Libiseller

Axel Kropp

Hans Renner

Thomas Stibelehner

Andreas Burkia

Michael Kurz

Wolfgang Egger

Armend Krasniqi

Michael Mannes

Tanja Lakata

Peter Siegez

Andreas Preidel

Albrecht Dietze

Charly Libiseller

Rudolf Libiseller

Andi Fuchs

Karl Schuster

Dietmar Gunsilius

Peter Gunsilius

Dietmar Stöger

Daniel Stöger

Wolfgang Brillinger

Urs Brunnschweiler

Thomas Hoffmann

Daniela Niederstätter

Florian Kronbichler

Paolo Tamburini

Alessandro Davanzo

Mirco Secchiati

Cristian Bosio

Diego Fabbian

Matteo Borin

Alberto De Bianchi

Bernhard Müllauer

Claudia Kirschner

Alexander Kirschner

Filipp Gitzl

Stefan Scherer

Jörg (Gigi) Holzapfel

Florian König

Herwig Kofler

Alois Schett

Marco Bozzolan

Denis Sabba

Markus Pedoth

Claudio Bruno

Alexander Hass

Florian Enderlein

Anna Lyschik

Martin Mair

Areane Blersch

Werner Schneider

Carmen Pfeil

Christian Fligge

Otto Kappeler

Ansgar Kappeler

Julia Ganterer

Toni Grünauer

Toni Ebersbach

Nicoló Tiozzo

Giorgio Tiozzo

Gianluca Toracchio

Robert Weitlaner

Lukas Singer

Andi Fuchs

Ernst Ceklan

Robert Haider

Marius Reichert

Stefan Hofmann

Josef Putzer

Thomas Gschnitzer

Hermann Poppen

Nico Poppen

 

2014

Barbara Wolfschluckner

Anita Waiss

Christian Bleier

Clemens Walder

Florian König

Matthias Rehmann

Simon Pfeifhofer

Paul Lechner

Andi Fuchs

Charly Libiseller

Martin Weis

Paolo Tamburini

Michele Baldrighi

Davide Pastorelli

Franz Rainer

Franz Schneider

Thomas Trojer

Peter Schönegger

Johannes Viertler

Robert Bozzini

Werner Bozzini

Renato Alfiero

Reinhold Voppichler

Siegfried Hochenwarter

Helmut Jank

Michael Kurz

Johannes Buchacher

Ewald Blüml

Pasquale Bartolini Montanari

Giuseppe Tomat

Carlo Treu

Fausto Cipriani

Luigino Branz

Uwe Hochenwarter

Christoph Svejda

Stefano Mantegazza

Christoph Hochenwarter

Niklas Kroehn

Fabian Beikircher

Hannes Rainer

Alois Zöggeler

Michael Mannes

Hermine Pitterle

Gebhard Walder

Michael Orlando

Andrea Cervi

Andrea Torreggiani

Fabian Beikircher

Stefano Rossi

Gianni Cristoforetti

Sandro Laghi

Michael Walzl

Loris Refatti

Gianluca Poggioli

Marcus Hennauer

Barbara Presslaber

Manuel Ploner

Thomas Stibelehner

Simon Heinrich

Anita Linder

Walter Linder

Alan Argante

Damiano Granzotto

Massimo De Zolt

Loris De Zolt

William Boschetti

Giorgio Peruzzo

Claudia Kirschner

Bernhard Müllauer

Andreas Beinhauer

Florian König

Franz Fröschl

Markus Mayr

Joachim Wittek

Klaus Plattner

Gerold Keil

André Laschinski

Silber:

2018

Meike Onkes

Michael Beyer

Johann Steinmetz

Jens Vieweg

Jörg Dani

Oliver Liedel

Roland Simon

Jennifer Simon

Marco Gotzhein

Nathalie Amend

Martin Wurnig

Peter Frizel

Philipp Nothjunge

Stephan Nothjunge

Marleen Kortleve

Michael Macht

Thomas Stahl

Kay Liebe

Markus Amann

Bettina Haug

Heidrun Oelkuch

Frank Böttcher

Sascha Frenz

Knut Schmidt

Heiko Splettstdesser

Bernhard Gugganig

Marcel Schütz

Bianka Lipowski

Melvin Jansen

Jan Meißner

Eduardo Pivetta

Francesca Raffin

Gianluca Fantin

Gerald Peinhopf

Sabine Steinwidder

Andreas Deussen

Jens Köke

Lars-Michael Huhnold

Peter Schöbinger

Ernst Grosshagauer

Gerhard Pechhacker

 

 

 

2017

Martina Grubbauer

Bernd Feistl

Milos' Mikles'

Marek Mikles'

Klaus Marquardt

Carolina Brunner

Herbert Nocker

Lars Hunger

Axel Hunger

Werner Albrecht

Christiane Albrecht

Fabian Jank

Martin Messner

Valentin Meier

 

 

2016

Maik Walke

Edith Hintner

Hubert Hintner

Gernot Reichart

Andreas Preidel

Albrecht Dietze

Johann Steinberger

Jürgen Ebner

Johann Huber

Sven Tretner

Roger Luda

Mario Dahlke

Falko Hoelzel

Dominic Rapp

Kirsten Tammen

Dirk Aurich

Holger Aurich

 

 

 

2015

Carsten Funke

Petra Wilmking

Steve Wilmking

Günter Krause

S. Bänker

Dalio Lore

Thomas Brenner

 

2014

Reinhold Voppichler

Paul Lechner

Alfons Forer

Herbert Auer

Stefan Wels

 

Bronze:

2018

Brigitte Welter

 

 

 

2017

Holger Schramm

Mark Devisé

Carmen Buerra

Nadja Wizent

Roland Heinesch

 

 

2015

Johannes Weis

Deutsch


 
Roland Stauder | Via Von Kurz 35 | 39039 Villabassa | Italia | Part.IVA 12345678910 | Email:info@stoneman.it